XXXV Piesza Polonijna Pielgrzymka Maryjna z Chicago do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville, Indiana odbędzie się tradycyjnie w weekend, który obejmuje drugą niedzielę sierpnia, czyli w dniach 13-14 sierpnia 2022.

Uwaga! Pielgrzymka wyrusza z innego niż zwykle kościoła. Tegoroczna pielgrzymka zaczyna się w Immaculate Conception Church, 2944 E. 88th Street, Chicago, IL 60617.

PLAN PIELGRZYMKI:

Sobota – 13 sierpnia:

5.30am – Zbiórka pod kościołami gdzie odjeżdżają autobusy.

6.00am – Wyjazd autobusów z kościołów: św. Alberta w Burbank, św. John Brebeuf w Niles, św. Ferdynanda w Chicago oraz Bazyliki św. Jacka w Chicago.

7.30am – Msza święta w kościele Immaculate Conception w Chicago. Pielgrzymka wyrusza po Mszy św.

  • Pierwszy dzień: kościół Immaculate Conception w Chicago, IL – klasztor polskich Ojców Karmelitów w Munster, IN (nocleg).
  • Noclegi: NAMIOTY, jak w poprzednich latach można rozbijać w ogrodzie i innych wyznaczonych miejscach dopiero od CZWARTKU rano i zdemontować najpóźniej w poniedziałek.

Niedziela – 14 sierpnia:

7.00am – Wyruszamy z Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej.

2.00pm – Uroczysta Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville.

  • Po Mszy św., będzie można nabyć posiłki (na koszt własny) w miejscach do tego przeznaczonych.

6:00pm (około) – Wyjazd autobusów z Merrillville. Planowany przyjazd pod kościoły: św. Alberta – Burbank, św. John Brebeuf – Niles, św. Ferdynanda – Chicago, Bazylika św. Jacka – Chicago około 7.30pm.

ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ ODBYWAJĄ SIĘ W DNIACH 28 LIPCA – 12 SIERPNIA:

  • Online: Zapisy online na stronach www.polonijnapielgrzymka.com i www.salwatorianie.us.
  • W dni powszednie: Księgarnia “Źródło” w Chicago, Doma w Palos Hills, Polamer w Mt Prospect i Polamer w Harwood Heights, Kościół św. Alberta w Burbank.
  • W niedziele (31 lipca i 7 sierpnia): Kościół św. Konstancji w Chicago, Jezuicki Ośrodek Milenijny w Chicago, Kościół św. Alberta w Burbank, Kościół św. John Brebeuf w Niles, Misja Miłosierdzia Bożego w Lombard, Parafia św. Tomasza w Palatine (St. Thomas of Villanova), Ojcowie Salwatorianie w Merrillville (również w tygodniu do 5 sierpnia).

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o telefon do Pana Leszka Olechno, który jest odpowiedzialny za zapisy (847) 293-3466.

Opłaty: $30 – dziecko do lat 10 ($35 przy zapisach online), $50 – pozostali ($55 online).

Uwaga: Od tego roku nie ma możliwości wykupienia biletu na pielgrzymkę tylko na jeden dzień.

Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki dostępne są na stronie: www.polonijnapielgrzymka.com

Na stronie można pobrać aplikację pielgrzymkową na telefony. Będzie można również oglądać pielgrzymkę na żywo.