Z dniem 1 lipca br. posługę w naszej parafii kończy Zygmunt Ostrowski SChr. W niedzielę, 28 czerwca br. na Mszy św. o godz. 10.30am pożegnamy naszego Księdza Seniora. Dziękujemy za ofiarną posługę dla naszej wspólnoty, życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

 


 

15 lat temu wybrałem się z moją mamą do szpitala w Szczecinie, aby odwiedzić ks. Zygmunta Ostrowskiego SChr – mojego starszego współbrata w zakonności oraz duszpasterza mojej mamy z lat dziecięcych. Ks. Zygmunt był poważnie schorowany, a jego przyszłość stała pod dużym znakiem zapytania. Rok później, na dniu skupienia chrystusowców z Pomorza Zachodniego uśmiechnąłem się szeroko, kiedy mogłem koncelebrować Mszę św. z ks. Zygmuntem poruszającym się wtedy na wózku inwalidzkim. W roku 2007, kilka dni przed moim wyjazdem za Ocean ks. Zygmunt odwiedził mnie w domu rodzinnym w Goleniowie, aby wspomóc dobrym słowem na misje wśród Polonii. Natomiast rok temu okazało się, że razem z ks. Zygmuntem będziemy posługiwać na chicagowskim Władysławowie. Te wydarzenia potwierdzają, że życie jest pełne zaskakujących niespodzianek. Dziś serdecznie dziękuję ks. Zygmuntowi za wspólny rok posługi na chicagowskim Władysławowie. Nie wyobrażam sobie jak wyglądałaby praca bez ks. Zygmunta szczególnie w pierwszych sześciu miesiącach. Szczególnie doceniam i dziękuję za Księdza gorliwość okazywaną pomimo trudności zdrowotnych. Wielkie „Bóg zapłać!”

ks. prob. Tomasz Ludwicki SChr