Przyszło nam żyć w drugiej dekadzie XXI wieku, w erze intensywnie wdrażanych innowacji technologicznych. Komputeryzacja, o  ile używana jest we właściwy sposób, pomaga nam w codziennym życiu. Wielką pomocą w komunikacji jest Internet, który robi ze świata „globalną wioskę”. Dziś w mgnieniu oka jesteśmy na bieżąco z wiadomościami z bliskiej Ameryki jak i dalekiej Polski czytając informacje zamieszczane na stronach internetowych. Z dobrodziejstwa Internetu korzysta również Kościół. Nasze chicagowskie Władysławowo dotychczas posiadało stronę internetową, której funkcjonalność w ostatnio ulegała awarii. Dlatego stworzyliśmy nową witrynę internetową, która posiada także nowy adres: www.stladislauschicago.org Strona jest dwujęzyczna – funkcjonuje w języku polskim i w języku angielskim. Witryna jest także responsywna z urządzaniami mobilnymi, czyli otwiera się bez problemów nie tylko w zwykłym komputerze, ale i w telefonach komórkowych i na tabletach.

Oprócz premiery nowej strony internetowej Władysławowa, stratujemy także z dwiema innymi rzeczywistościami wirtualnymi: z FanPage parafii na Facebook’u oraz z wideo relacją na żywo z kościoła. Do naszego Facebook’a można dołączyć m.in. przez zakładkę zmieszczoną po lewej stronie witryny internetowej. Wideo transmisja na żywo z kościoła powinna ruszczyć w najbliższych dniach. Ta opcja jest pomyślana jako pomoc zwłaszcza dla chorych, którzy nie mogą przybyć na Mszę św. Również nieobecni bliscy osób celebrujących chrzty, śluby, czy pogrzeby będą mogli łączyć się w uroczystościach przez relację wideo. Link do transmisji zamieszczony będzie na stronie głównej parafii.

Dziękuję p. Szymonowi Klimczukowi za instalację kamerki i zainicjowanie wideo relacji. Stronę internetową wykonał p. Rafał Czepiński z Polski (https://dobrastronaparafii.pl/).