Po trzech miesiącach przerwy spowodowanej trwającą pandemią koronawirusa, od niedzieli Trójcy Świętej, tj. od 7 czerwca br. wracamy do uczestniczenia we Mszy św. w kościele. Nareszcie! Witajcie z powrotem w domu! Choć nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, to nasze serca tęsknią za Komunia św., spowiedzią, wspólnotą gromadzącą się w domu Bożym.

Archidiecezja Chicago wydała parafii św. Władysława certyfikat zezwalający na wdrożenie fazy drugiej otwierania kościoła po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Przystępujemy do drugiej fazy zachowując wytyczne Archidiecezji Chicago. Obecnie do 20% miejsc w kościele może być zajętych podczas nabożeństwa, stąd na niedzielne Msze św. należy wcześniej zapisać się przez formularz zamieszczony na naszej stronie internetowej lub telefonując do biura parafialnego. Na chicagowskim Władysławowie może być zajętych 140 miejsc. Na uczestniczenie we Mszach św. w tygodniu nie potrzeba wcześniejszej rejestracji. Nadal obowiązuje obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcji dłoni, zachowywania odstępów, o czym szczegółowo przypomina ulotka zamieszczona poniżej.

Od 7 czerwca br. wracamy do grafiku Mszy św. i nabożeństw sprzed przerwy spowodowanej pandemią. A więc:

  • Msze po polsku w niedziele będą odprawiane o godz.: 7.30am, 10.30am, 1.30pm oraz 7.00pm; po angielsku: w sobotę o 5.00pm, w niedzielę o 9.00am oraz 12.00pm.
  • W tygodniu Msza św. po polsku o godz. 7.00pm, natomiast Msza św. po angielsku o 8.15am.
  • Kościół będzie otwarty na prywatna modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 5.45pm do 7.00pm.
  • Okazja do sakramentu pokuty i pojednania od poniedziałku do piątku pół godziny przed Mszą wieczorną.

Link do rejestracji na Msze św. w niedziele:  https://www.signupgenius.com/go/wladyslawowo

instrukcja