Arcybiskup José Gomez, przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich USA i arcybiskup Los Angeles zaprasza do narodowej modlitwy w czasie pandemii w Wielki Piątek, 10 kwietnia o godz. 11:00am. Razem, jako naród, będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego i szukać uzdrowienia i ochrony u naszego Zbawiciela.

Jak włączyć się w modlitwę?

Odwiedź stronę internetową https://lacatholics.org/sacred-heart lub facebook.com/usccb, aby dołączyć do modlitwy online i modlić się jako jeden naród.

Istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego

Dzięki specjalnemu dekretowi z Penitencjarii Apostolskiej Stolicy Apostolskiej dla tych, którzy w Wielki Piątek dołączą do arcybiskupa Gomeza w modlitwie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa o zakończenie pandemii istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Odpust zupełny usuwa całą karę doczesną za grzechy i może być stosowany w odniesieniu do siebie lub do dusz zmarłych [Katechizm Kościoła Katolickiego, nr 1471].

Aby otrzymać odpust zupełny należy:

– odmówić Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wielki Piątek

– żałować za popełnione grzechy i przyjąć sakrament pojednania (przy najbliższej okazji)

– pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

„Serce Jezusa jest w najwyższym stopniu symbolem miłosierdzia Bożego. Jest to symbol prawdziwy, stanowiący centrum, źródło, z którego wypłynęło zbawienie dla całej ludzkości.” Papież Franciszek