Gubernator J.B. Pritzker wprowadził w stanie Illinois nakaz tzw. “stay-at-home”. Oznacza to, że mieszkańcy powinni pozostać w domach. Rozporządzenie obowiązuje od godziny 5.00pm w sobotę, 21 marca do 7 kwietnia. Decyzją Gubernatora, którą potwierdziła Archidiecezja Chicago wszystkie kościoły i kaplice pozostają zamknięte.

Zachęcamy do pozostania w modlitewnej łączności. W miarę możliwości włączajmy się w relację na żywo z naszego kościoła przez Internet. Wejście na live streaming’u znajduje się w górnej części naszej strony internetowej.

Link do relacji na żywo z kościoła na  chicagowskim Władysławowie:https://youtu.be/4FRLn6Eu3z4

Program duchowy  na czas pandemii koronawirusa
(uaktualnione 21 marca 2020)

  • W niedziele, Msze św. bez udziału wiernych są odprawiane i transmitowane przez Internet w następujących godzinach: po angielsku o 12.00pm; po polsku o 10.30am, 1.30pm, 7.00pm.
  • Msze św. w tygodniu bez udziału wiernych są odprawiane i transmitowane przez Internet o dotychczasowych godzinach, tj. po angielsku o 8.15am i po polsku o 7.00pm.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu bez udziału wiernych będzie transmitowana przez Internet od poniedziałku do piątku w godz. 6.00pm – 7.00pm.
  • W piątki zachęcamy do podjęcia postu ścisłego w intencji błagalnej o odejście zarazy.
  • Po wieczornych Mszach św. odmawiamy cząstkę Różańca św., natomiast po rannych Mszach św. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej bez udziału wiernych są odprawiane i transmitowane przez Internet w piątki po angielsku o 5.30pm, natomiast po polsku o 7.30pm.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym bez udziału wiernych są odprawiane i transmitowane przez Internet w niedziele o 6.00pm.
  • Prosimy o zatroszczenie się o pomoc osobom starszym i chorym żyjącym w sąsiedztwie. Do biura parafialnego można telefonować z prośbą o parafian wolontariuszy gotowych zrobić zakupy żywności, leków, itp

Link do relacji na żywo z kościoła na  chicagowskim Władysławowie: https://youtu.be/4FRLn6Eu3z4